Dlaczego wołowina argentyńska jest taka dobra?

Dużej części Klientów Befsztyk.pl z pewnością znany jest doskonały smak i delikatność polędwicy argentyńskiej. Jeśli zastanawialiście się kiedyś skąd się to bierze, zapraszamy do krótkiej lektury:)

Argentyńczycy to naród wyjątkowo rozmiłowany w mięsie wołowym. Szokujące może być porównanie średniego spożycia wołowiny na głowę rocznie w Argentynie i Polsce: 100 kg vs. 3 kg (sic!). W efekcie Argentyńczycy oprócz tego, że wołowinę uwielbiają to również się na niej znają. Bydło hodowane na mięso to prawie wyłącznie najlepsze rasy mięsne – dostępna w naszym sklepie polędwica argentyńska pochodzi z byków rasy Red lub Black Angus.

Łagodny, ciepły klimat argentyński oraz czyste, nieskażone łąki o ogromnych powierzchniach umożliwiają chów ekstensywny. Polega on na tym, że zdecydowaną większość roku bydło spędza swobodnie na pastwiskach, zażywając nieśpiesznego ruchu i żywiąc się wyłącznie czystą trawą. Taki rodzaj hodowli odróżnia się od systemu europejskiego nazywanego intensywnym, a polegającym na dokarmianiu bydła karmą przyśpieszającą wzrost. Mięso takie oprócz tego, że ma delikatnie zmieniony smak, charakteryzuje się zawartością białka o niższych wartościach odżywczych.

Obrazek

Co więcej, wołowina argentyńska w odróżnieniu od wołowiny hodowlanej w innych krajach, odznacza się korzystniejszym składem tłuszczu śródmięśniowego. Zawartość niekorzystnych kwasów nasyconych w tłuszczu jest najniższa, a kwasów omega 3 i 6 – najwyższa. Pamiętajcie jednak, że wciąż jest to mięso czerwone, więc niekoniecznie wskazane do codziennej diety.

Obrazek

Reklama

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s